6 Şubat 2012 Pazartesi

Dönüş

İşe geri döndüm.
Sırt ağrılarım devam ediyor.Birde çok koşturursam yoruluyorum.Ama daha iyiyim şükür .Yarın kontrole gitmeyi planlıyorum.
Doğa da okula döndü.Hiç mızıklanmadı sabah hemen kalktı.Sorunsuz sınıfa girdi.Ama pazar akşamı çok şirindi. "Allahım lütfen ya yarında tatil olsun" diye dua edip durdu uyumadan evvel.
Bu aralar üç reklama acayip gülüyorum.Bir tanesi tarlalarımız var diye kız istemeye giden tarlana sigorta yaptırmazsan kızı vermeyiz cevabıyla karşılaşan düğünde eğlenirkende kayınpederinden laf yiyen damat....
diğeri fasülyenin sertap misali jipiyle turladığı reklam sonuncusu da dede yadigarı gitarı hakkını vermek içi sahnede kıran genç.
İsteyince ne güzel reklamlar yazıyorlar değil mi.Nerde yaratıcılıktan uzak eski reklamlar nerde şimdikiler....Süper vallahi.
Bir sürü kitap okudum yokluğumda.Zaten hızlı okurum ama şunu ve şunu okurken kendi rekorumu kırdım diyebilirim.Diziyi geçen sene sezon finalinden sonra izlemeye başladım.Demek ki neymiş dedim bizde isteyince abartmadan bize uygun doğru dürüst polisiye çekebiliyormuşuz.(şahsi fikrim istemeyen katılmasın)Karakterler genelde kitapla uyuşmaz ama ben kitaptan sonra dizinin castını çok beğendim.Sadece Akbaba biraz daha farklı tarif edilmiş kitapta ona uymamış ama Akbaba karakteri karaktere uymamış mı... bence olmuş :))
Bir de sanki Hayalet kitapta daha karizmatik.Dizide o kadar aktif değil gibi. Neyse efendim yani kitap uyarlaması olmuş bence.Başarılı :)))
Med-Cezir'i okudum bitti.Şimdi sırada Geniş Zamanlar var.
Ayşe Kulin de Elif Şafak'ta arka arkaya okumadığım ama okurken çok mutlu olduğum yazarlar.
Ayrıca geçenlerde Elif Şafak'ı bir televizyon programında izledim çok sevdim kendisini.
Bir de bu aralar en çok bunu sevdim.Yeni türkü şarkıları gibi değil mi???Şimdi hayat ister çiçeklerle gelsin...isterse vursun geçsin........
Bir de kendime dizi buldum :)).Gerçi herkes biliyordur 2009 yılından beri varmış ama olsun ben yeni buldum :))
Şimdi gidip kızımı okuldan alacağım ve klasik eve dönüş maceramız başlayacak.O kadar gündür evde başbaşayız vallahi bugün çok özledim tostikimi :))

4 yorum:

Hobby Dünyası dedi ki...

Hoş geldiniz.Elif şafak okumayı çok severim.Ayşe Kulin'i de okuyorum ama eski tadını vermediğini düşünüyorum.Sanki biraz kendini tekrarlıyor gibi...Konular farklı olsa da cümleler birbirini tekrarlıyor...İlk dikkatimi çeken cümle''İlk baharda ağaçlar pıtır pıtır çiçek açıyor.''4 ayrı kitapta aynı cümle....Diziyi ilk bölümünden itibaren seyrediyorum :)
Tostikinizi benim yerime de koklayın sevgiler....

cinar dedi ki...

behsat ç. yi merak etmiyor değilim ama bir türlü fırsatı yakalayamadım. lie to me den bahsetmiştim ilk başladığım zamanlarda. ilk sezon güzel ama sonraları sıkıyor, üzgünüm Tabiatçım :) öptüm sevdim :)

laleninbahcesi dedi ki...

Elif Şafak ile tanıştıktan sonra daha çok sevdim kitaplarını okumayı.O kadar mütevazi ki, insan bu koca koca romanları bu kadın mı? yazdı diyor. Sanki bizim apt komşusu gibi sohbet ettik. Ayşe Kulin artık kurgu roman yazmasın. Biyografileri özellikle Füreyya çok güzeldi. Ama kurgu romanda Adı Aylin'in başarısını yakalayamadı. Gerçi Aylin'de komşularının kızıymış.
Foto sabah resimlerinde ki hikayeleri de güzeldi. Ama son kurgu romanı eh denilebilir ancak.
Kızınıza hiç şaşmayın, bizim evdeki öğretmenler bile acık kar gördüler hemen tatil sayıkladılar:)

denizanasi dedi ki...

ben de elif şafak ı hiç sevemedim. bilmiyorum:) ama bildiğim kitap okumayı ben de çook özledim:)