8 Eylül 2011 Perşembe

Severmisiniz??Çocukken tek yediğim üzümdü İzmir Üzümü.Diğer üzümlerin çekirdeklerini tek tek çıkarmaktan yorgun düştüğümde(evet tek tek çıkarıyordum) karar vermiştim o andan sonra İzmir üzümünden başkasını yemeyecektim.

Şimdi kızımında neredeyse kendi isteği ile yediği tek meyve.Bugün öğle yemeğinde de vardı.Sordum masada , herkes küçükken sadece İzmir üzümü severmiş.Ya siz küçükken hangi meyveyi severdiniz???

5 yorum:

Hobby Dünyası dedi ki...

Ben küçükken dut severdim.
Hatırladığım tek nedende kabuğu,çekirdeği,çöpü olmaması ve bahçemizdeki en kolay çıkılan ağaç olmasıydı.Çocukken bizi oyalayan hiçbir şeye tahammülümüz yok sanırım...

ganfi dedi ki...

ben elma severdim halada severim:))
izmir üzümüde çok küçük olurdu onu önce tanelerine ayırıp yıkayıp avuç avuç yemeyi bende severdim tabiki!!ana kız ağzınızın tadını biliyorsunuz:))

Tabiat Ana dedi ki...

sevgili hobby dünyası
duta bende bayılırım :) karadut'a :)

Tabiat Ana dedi ki...

figenim,
benim meyveyle çok aram yok sanırım o yüzden hop diye yutulabilen çok uğraştırmayan mevyeleri seviyorum :)) bu konuda çoook tembelim :)

Asortik Krep dedi ki...

Yeşilerik,böğürtlen,çilek,muz,karadut,kavun ve karpuz.Gördüğün gibi pek ayıramıyorum ama en sevdiğim şey ağacından çıkıp yemekti ki erik ağacı dikenli olur,herkes çıkamaz,bu yüzden bütün erikleri ben yerdim :))