8 Nisan 2008 Salı

55Kelimeye Sığdır Bakalım Sobesi:)

Bu sobeyi ilk gördüğümde "nasıl yani?? yazsam yazsam bitiremem ben anlatacaklarımı,55 kelimeye sığarmı,allahtan pek sobelenen bir şahsiyet değilim " diye düşünmüştüm.Ama İncegülümün aklına gelmişim.Ebe-sobe demiş bana gülüm.İşte sevgili İncegülümün sobesi ile 55 kelimelik öykülerim:)


Heyecanlıydı .Sakin olmaya çalıştıkça heyecanlanıyordu üstelik.Testin kabını yırttı.İçerden bir koşu plastik bardak getirdi.Elleri titreyerek yaptı testi.Sadece iki damla demişti eczacı, evet şimdi sadece bekleyecekti.Yavaş yavaş yükselen çizgi heyecanını azaltacağına arttırdı.Aklından geçen soru işaretleri giderek netleşti.Şimdi kalbi gerçek bir kuş gibi çarpıyordu.Ordaydı işte ikinci kırmızı çizgi ile orda...Servisten indiğinde üstünde günün yorgunluyla adımları yavaştı.Biraz ilerde babacığı kahvenin bahçesinde oturmuş herzamanki gibi onu beklerdi.Önce bakkala uğradı babasının sigarasını aldı.Sonra kahveye yöneldi.Yanılmamıştı.Tahta sandalyenin üstünde bir elinde bastonu ile babacığı ordaydı işte.Tüm yorgunluğu gitti.Gözleri güldü onunda kızını görünce.Yanına yaklaştı.Bir sandalyeye oturdu ve seslendi.İki orta şekerli....


Hımmm bende Çınarcığımı sobeleyim o vakit.Kolay gelsin Çınarım:)

8 yorum:

cinar dedi ki...

Ay heyecanlandım ben şimdi. Zor bir sobe bu :)
Hikayelerinin ikisi de çok güzel olmuş Tabiatçım. İkisi de heyecan ve mutluluk dolu :)
Öptüm seni.

fikriminincegülü dedi ki...

Çok çok güzel olmuş Tabiatım. Ben zaten seni sobelerken daha çok kendimi düşünmüştüm. Güzel, minik öyküler okumak istemişti canım. Beni çok mutlu eden ve sonunda gülümseten çok güzel iki öyküydü. Teşekkür ederim canım. Kalemine sağlık.

Tabiat Ana dedi ki...

çınarcım,
kolay gelsin.Fantastik öyküler olacaktır diye tahmin ettim aslında ama belkide çok şaşırabilirim .Merakla bekliyorum..

Tabiat Ana dedi ki...

incegülüm,
gerçekten çok incesin:))
beğenmene sevindim.aslında küçük birer öyküden çok giriş paragrafı gibi geldi bana daha sonra okuyunca..
sevgiler...

Sem dedi ki...

Tabiat Anacığım, ben ne zamandır yazmadığım için bu 55'likleri denemeye fırsatım olmadı. Bir öyküyü bu kadarcık kelimelere sığdırmak zor olsa gerek ama her ikisindeki anlatım da etkili olmuş, ve kelimelerle anlatılmadığı halde öykülerin devamı canlanıveriyor insanın kafasında. Sevgiler

Yıldız Yağmurları dedi ki...

Birbirinden güzel iki hikaye, ne güzel olmuş Tabiatcım, eline sağlık.

Tabiat Ana dedi ki...

sem.......
nerdesin sen bakiiiiyiiim.Bu öykülere en güzelleriyle katılacağından emindim ama uzun zamandır sesinde çıkmıyordu.Eğer kabul edersen senide buradan sobelemek isterim.Belki uzun zaman sonra bir 55 kelimelik öyküyle yine güzel yazılarını okuma fırsatı verirsin bana.
sevgiler.Bir daha böyle yapma merak ettim aaaaa;)

Tabiat Ana dedi ki...

sevgili yıldız yağmurları,
sizler gibi hikaye konusunda ustaların beğenmesi beni çok mutlu ediyor.Elimden geleni yaptım.Teşekkür ederim...